
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Interface | I²C |
| Max Supply Voltage | 3.63 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Resolution | 1.25 B |
| Number of D/A Converters | 3 |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$23.60659
Ext.Price$23.60659
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $23.60659 | $23.60659 |
| 10 | $23.04029 | $230.40290 |
